Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Ēģipte

Cenas ceļojumiem uz Hurgadu

Cenas ceļojumiem uz Šarmelšeihu

Kaut reizi dzīvē ir jānokļūst Ēģiptē... Kas reiz tur pabijis, alkst atgriezties pie Sarkanās jūras vēl un vēl.

6000. gadu! Laikam jau neviena valsts pasaulē nespēj lepoties ar tik senu vēsturi, kā Ēģipte, kuras senatnes liecības iesniedzas vairāk nekā piecus tūkstošus gadu tālā pagātnē. Tā ir mītu un intriģējošu noslēpumu valsts, senas civilizācijas šūpulis, brīnumainu kontrastu zeme! No vienas puses, Ēģiptē koncentrējas liels daudzums iespaidīgu arhitektūras un vēstures pieminekļu, pat vienīgais no 7 Pasaules brīnumiem, kas joprojām saglabājušies! No otras puses šeit ir lieliski kūrorti un plašas iespējas atpūtai! Tā ir kā pasaka – vēstures liecību piesātinātā zeme un modernās kūrortu zonas. Tomēr piramīdas, noslēpumainā Sfinksa un svētā upe Nīla nebūt nav vienīgie Ēģiptes dārgumi. Šajā valstī ir unikāla daba, bezgalīgas tuksnešu smiltis un fantastiskas mirāžas. Ēģipte – tie ir neaizmirstami iespaidi visu gadu!

Ēģiptes Arābu Republika

Galvaspilsēta: Kaira, ~ 18 mlj. iedzīvotāju.
Lielākās pilsētas: Aleksandrija un Portsaīda
Elektrība: 220 V
Valoda: arābu, runā arī nedaudz angļu, franču, krievu un itāļu valodā.
Nauda: 1 Ēģiptes mārciņa/EGP (100 piastras). Iesakām ņemt līdzi skaidru naudu – EUR vai USD. Kredītkartes VISA, American Express, Master Card, Diners Club pieņem viesnīcās, bet iepirkšanās centros tiek dota priekšroka skaidrai naudai.
Dzeramnauda: pieder pie ēģiptiešu tradīcijām un tiek pieņemta ar lielu prieku (1USD vai 1EUR). Tējas naudu dod ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji savā starpā – islāmticīgo uzdevums ir 2 % no savas bagātības atvēlēt trūcīgajiem.
Reliģija: islāms (96 % iedzīvotāju)
Brīvdienas: sākas ceturtdienas pēcpusdienā un ilgst līdz piektdienas vakaram. Tomēr tūrisma sfērā nodarbinātie strādā arī piektdienās!
Laika starpība: Ēģipte atrodas vienā laika joslā ar Latviju. Laika starpība – 1 stunda – ir tikai pavasarī un rudenī saistībā ar atšķirīgu pāreju uz vasaras laiku.
Telefons: Zvanīt no viesnīcas numuriem ir dārgi, iesakām izmantot viesnīcas telefona automātus.
Muitas noteikumi: Ēģiptē atļauts ievest 1 l spirtotā alkohola vai 2 l vīna un 200 cigaretes vai 25 cigārus.

Vīza: gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem nepieciešama Ēģiptes vīza (derīga 28 dienas) cena 25 USD
Par nepilsoņiem Ēģiptes muitas darbinieki izrāda lielāku interesi un ieceļojot veic pastiprinātākas pārbaudes (1/2 h – 2 h). Tāpēc, lai iespēju robežās paātrinātu šo procesu, iegādājoties ceļojuma paketi, par to ir jābrīdina tūrisma aģentūra.
NB! Pasei jābūt derīgai ne mazāk kā 6 mēnešus pēc vīzas derīguma termiņa beigām (vīza derīga 28 dienas).


Vidējā temperatūra dienā (t°, C):

                Aug.  Sept.  Okt.   Nov.  Dec.  Janv.  Febr.  Marts  Apr.  Maijs   Jūn.   Jūl.

DIENĀ        45°   40°    35°    30°    25°    22°    24°     26°    35°    40°    45°   45°

NAKTĪ        28°   26°    25°    20°    15°    12°    15°     19°    20°    25°    28°   28°

ŪDENS       28°   27°    27°    26°    25°    22°     22°    24°    26°    27°    28°   28°


Sinajas pussalas vēsture
Sīnāja pussala savieno divus kontinentus – Āfriku un Āziju. Senos laikos tas bija viens no lielākajiem tirdzniecības ceļiem. 16. gs. pirms mūsu ēras ēģiptiešu faraoni lika uzbūvēt dieva Hora ceļu caur Sīnāja pussalu un Jeruzālemi. Caur Sīnāja pussalu tirgotāji veda savu preci pa Zīda ceļu no Tālajiem Austrumiem uz Ēģipti. Šī senā, svētā zeme slēpj sevī daudz leģendu, un pēc nostāstiem tieši šeit Mozus saņēma no Dieva desmit Dieva baušļus, iekaltus akmens plāksnēs.
Sīnāja pussala ir pārdzīvojusi gan krusta karus, gan Napoleona karagājienu un citu iekarotāju uzbrukumus. Šī ir vienīgā vieta pasaulē, kur, neviena iekarotāja neskarts, saglabājies senākais kristiešu klosteris. Savukārt pēdējie tās iekarotāji saprata, ka galvenā Sīnāja pussalas bagātība ir visu gadu siltā jūra un pasaulē skaistākie koraļļu rifi, – tāpēc Sīnāja pussalas dienvidos uzcēla pirmo viesnīcu.
Sinajas pussala tiek uzskatīta par īpašu vietu. Reliģiskajai piederībai šeit nav nozīmes, tāpat kā nozīmes nav katra cilvēka uzskatiem par Svētajiem rakstiem. Sinajas pussalā ikviens sajūt vēstures elpu!
Burvīga un reizē nomācoši vientuļa, pilna leģendu un aizmirstības – tāda ir kontrastainā Sinajas pussala. Par tās nosaukuma izcelsmi ir vairākas versijas. Daži zinātnieki uzskata, ka vārds „Sinaja” ir cēlies no semītiskā vārda „sen” – „zobs”, tā pasvītrojot šejienes kalnu formu. Citi apgalvo, ka Sinajas pussalas nosaukuma izcelsme meklējama Mēness dievietes Sinas vārdā, kuru pielūguši šejienes senie iedzīvotāji.
Lai nu kā, Sinajas pussala ir ļoti īpaša vieta un to sajūt katrs. Un tieši šeit, Sinajas pussalā atrodas viens no populārākajiem un labākajiem kūrortiem – Šarm-el-Šeiha!.

Šarm el Šeiha
Šarm el Šeiha, kas atrodas Sīnāja pussalas pašos dienvidos, ir Ēģiptes populārākā un modernākā kūrortpilsēta, kur vienmēr jūrā ir kristāltīrs ūdens un saule spīd visu gadu!
Šarm el Šeihas kūrorts (tulkojumā – karaliskais līcis) atrodas Sinajas pussalas pašos dienvidos un ieguvis Ēģiptes prestižākā kūrorta statusu. Tāpat kā citos Ēģiptes kūrortos, arī Šarm El Šeihā tūrisma sezona ir visu gadu – šai laikā te var peldēties un sauļoties, un pat ziemas mēnešos ūdens temperatūra nav zemāka par 20-22 grādiem, bet gaiss sasilst līdz 23-25 grādiem.
Šarm El Šeihu īpaši vērtē niršanas cienītāji. Koraļļu rifi sākas pie pašas piekrastes, tāpēc jūras bagātības var vērot jau pirmajās minūtēs zem ūdens. Ar masku un elpošanas caurulīti Sarkanajā jūrā peld gan veci, gan jauni gluži kā gigantiskā akvārijā starp zivīm, kas nemaz nebaidās no šiem zemūdens pasaules ciemiņiem. Ja peldēšana starp daudzkrāsaino zivju bariem nav jūsu aicinājums, varat izmantot laivu ar stikla dibenu – Neptūna zemūdens pasaule būs kā uz delnas. Īstenie jūras krāšņuma cienītāji var doties uz Rasmuhameda nacionālo parku, kur atrodas krāšņākie koraļļi sarkanajā jūrā, un visas šeit sastopamās zivju un ūdens dzīvnieku sugas. Pa ceļam redzēsiet arī burvīgos Barakudas, Sāļo un Tirkīza ezerus.
Šarm el Šeihai ir divi tūristu iecienīti pilsētas centri:
Naama Bay un Vecais tirgus jeb Old Market.Naama Bay ir gājēju ieliņas, ko no visām pusēm ieskauj košas kafejnīcas beduīnu stilā, vilinoši zivju restorāni, nakts klubi, kazino un dažādi suvenīru veikaliņi. Palmu aleja, kas vijas gar jūras piekrasti ir tūristu iemīļota vakara pastaigu vieta.
Vecais tirgus, kas atrodas piecu kilomentru attālumā no Naama Bay, ir vieta, kur valda vietējais kolorīts. Tas ir īsts austrumu tirgus, kur var izkopt savu kaulēšanās talantu un atrast pilnīgi visu, ko sirds kāro. Lieliska vieta, kur iegādāties augļus, izgaršot svaigi spiestas sulas un sagādāt suvenīrus mājās palicējiem.

Hurgada
Ēģiptes Sarkanās jūras piekrastes populārākais kūrorts.
Klimats Hurgadā ir maigs un sauss, saule spīd visu gadu, laiks ir lielisks. Tie, kas bijuši Ēģiptē, apgalvo, ka šeit ir viegli elpot un gaiss veicina izskata uzlabošanos.
Hurgada atrodas 500 km no Kairas, kristāltīrās Sarkanās jūras krastā. Šī pilsēta ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē viesnīcu skaita ziņā, salīdzinot ar vietējo iedzīvotāju skaitu. Šobrīd Hurgadā ir ap 200 viesnīcu, to skaitā pārstāvētas arī Marriott, Intercontinental, Hilton, Sheraton un citu tīklu viesnīcas ar Eiropas līmeņa servisu. Tās izvietojušās gar piekrasti – no lētākām 2-3 zvaigžņu līdz greznām 4-5 zvaigžņu viesnīcām, ar "all inclusive" (viss iekļauts cenā) sistēmu, plašām smilšu pludmalēm, ziedošiem dārziem un zaļojošām palmām, milzīgiem baseiniem, izklaides programmām vakaros un diskotēkām. Hurgada ir kūrorts visiem – gan tiem, kas grib vienkārši sauļoties un peldēties, gan ģimenes atpūtai, gan aktīvās atpūtas piekritējiem. Hurgada ir kūrorts tieši jums!
Ūdenssporta cienītājiem Hurgada ir īsta paradīze: jahtas, kuteri, vējdēļi, virs viļņiem planējoši izpletņi un citas izpriecas jebkuram vecumam un gaumei. Superpiedzīvojums ir zemūdens Odiseja. Sarkanās jūras skaistums ir īpašs. Zemūdens pasaule visās varavīksnes krāsās! Koraļļu rifi un zivis – tūkstoši zivju no mazām un kustīgām, kas pulcējas lielos baros, līdz lieliem plankumainiem jūras iemītniekiem, kas laiski guļ jūras dibenā un pat atļauj sev pieskarties. Redzamība kristāltīrajā ūdenī ir ap 50 metriem, tāpēc šo skaistumu var baudīt arī vienkārši peldot ar masku. Ja vēlaties nirt – gandrīz visās piekrastes viesnīcās atradīsiet zemūdens niršanas centrus un apmācības instruktorus.
Hurgadas naktis atgādina Šehrezades burvju pasakas. Kad debesīs iedegas zvaigznes, tām nākas konkurēt ar diskotāku spilgtajām ugunīm, viesnīcu torņiem neona krāsās, reibinošajiem ziedu aromātiem naksnīgajos dārzos. Noteikti apmeklējiet pilsētā vispopulārākās diskotēkas viesnīcās "Sindbad", "Inter-Continental" vai kādā citā. Pat strūklakas šai pilsētā dzied un dejo – greznajā pieczvaigžņu viesnīcā "Golden Five Resort" ir iespēja noskatīties slaveno "dejojošo strūklaku šovu". Kad dzidrā ūdens strūklas lieliskās mūzikas pavadījumā izplešas vēdeklī, virpuļo, ielīst ūdenskritumos un traucas augšup, liekas, ka kopā ar šo neizsakāmo skaistumu dzied un dejo viss jautrais kūrorts.
Hurgadā viss ir zelta caurausts: spožā saule, samta smiltis, pat cilvēki pludmalē ir viscaur apzeltīti. Iedegums ir patiešām lielisks – vienmērīgs un noturīgs. Kopā ar jums dejo graciozās austrumu skaistules, nāsis kutina vietējo ēdienu aromāts. Daudzie bāri un restorāni piedāvā lielu izvēli: gan Eiropas virtuves ēdienus, gan ēģiptiešu gardumus jebkurai gaumei. Šeit ir viss, par ko esat sapņojuši…
Veikalu plauktos gaida suvenīri: akmens izstrādājumi ar senās Ēģiptes simboliku, miniatūrās piramīdas, ādas izstrādājumi, papirusi, lādītes, gaismeklīši, eļļas, zelta un sudraba rotas un daudz kas cits. Galvenais ir kaulēties – šeit ir austrumi!

Dahaba
Dahaba atrodas Akabas līča krastā ~ 100 km no Šarm el Šeihas.Vecākā pilsētas daļa aptver piekrasti: vienā pusē tai ir pludmale ar skaistiem zemūdens koraļļu rifiem, kas sākas jau no paša krasta, bet otrā – viesnīcu, kempingu, zivju restorānu, kafejnīcu un suvenīru veikaliņu rinda.
Vārds “miers” varētu tikt uzskatīts par atslēgas vārdu šai pilsētiņai. Dzīve šajā snaudošajā oāzē tiek vadīta mierīgi un nesteidzīgi. Dahaba ir ļoti populāra vieta zemūdens nirēju, vindsērfinga un kaitborda cienītāju aprindās. Un ne bez iemesla – apmēram 2 km attālumā no Dahabas ir lagūna ar smilšu pludmali, kas, pateicoties vēja rozei, vilina vindsērfinga cienītājus.
Netālu no Dahabas atrodas Ras Abu Galum nacionālais parks, kur atrodas nirēju meka – Zilais caurums jeb Blue Hole. Tā ir milzīga, apmēram 60 metru plata, koši zila piltuve jūras dibenā, kuras sienas veido koraļļu rifi. Šī vieta ir ne tikai skaista, bet arī bīstama, tādēļ nav ieteicama iesācējiem. Ja tomēr vēlaties nodarboties ar zemūdens pasaules pētīšanu tieši Dahabā, tad atradīsiet arī daudzas citas, varbūt mazpazīstamākas, taču ļoti skaistas vietas, kas ir piemērotas arī iesācējiem.

Taba
Laiks Tabas Akabas līča ziemeļu krastā, vietā, kur robežojas trīs valstis – Ēģipte, Izraēla un Jordānija, atrodas neliela apdzīvota vieta – Taba.Taba izceļas ar kontrastējošo granīta kalnu skaistumu, zilajām lagūnām un zaļajām oāzēm.
Mūsdienās veidotā arhitektūra ir ieturēta seno ēģiptiešu tradīcijās. Divu līdz trīs stāvu ēkas ar kupolveida jumtiem harmoniski iekļaujas gleznaino kalnu ainavā. Šeit valda harmonisks miers un atšķirtība no saspringtās pasaules.
Taba ir ideāla vieta tiem, kas vēlas izzināt seno Tuvo Austrumu valstu un tautu kultūru. Apskatāmo objektu saraksts ir iespaidīgs, konkurentu tam nav – Gizas piramīdas Kairā, Svētās Katrīnas klosteris, Mozus kalns, Raudu siena Jeruzālemē, Nāves jūra, Petras pilsēta un daudzas citas ievērojamas vietas.

Kaira
Tā ir Āfrikas kontinenta lielākā pilsēta,megapolise ar 14 miljoniem iedzīvotāju.Tā „aprijusi” dažādu laikmetu pilsētas – seno Heliopolisu un Babilonu, viduslaiku Fostatu. Kaira tiek saukta par „Tūkstoš minaretu” un „Austrumu vārtu” pilsētu.
Šajā Nīlas sadalītajā un ar smiltīm norobežotajā pilsētā mājo gan vecās, gan jaunās Ēģiptes vēsture. No tās krāšņuma un kontrastiem aizraujas elpa; Kairā ir tik daudz apskates objektu, ka apmeklējot dienā tikai vienu, Jums vajadzēs vairākus gadus, lai apskatītu visus. Protams, visinteresantākie objekti Kairas reģionā ir piramīdas un Lielā sfinksa.
Tieši Kairā ir koncentrēta visa turpat 6000 gadu ilgā ēģiptiešu kultūra. Nīlas dalītā un smilšu ieskautā pilsēta ir reizē senā un jaunā Ēģiptes vēsture. Pilsēta laika gaitā nonākusi pavisam tuvu Gizas piramīdām un Sfinksam, kas iemeso nemirstību, varenību un faraonu spēku.
Vakarā, skatoties fantastisko gaismas un skaņu šovu pie piramīdām, pavisam tuvu Lībijas tuksneša plašumiem, patiešām var saprast arābu teicienu: „Pasaule baidās laika, bet laiks baidās no piramīdām”!
Ievērības cienīgs objekts Kairā ir arī Ēģiptes muzejs, kurā ir vairāk nekā 100 zāles un katra no tām jūs pārsteigs ar savām senatnes bagātībām. Faraonu dinastiju bagātības, Tutanhamona Zelta maska u.c.
Noteikti apskatiet Saladina citadeli un Muhameda Ali mošeju, tāpat arī Kairas Papirusa institūtu, Smaržu fabriku un Han-el-Halili tirgu.

Luksora
Muzejs zem atklātas debess, dārgumu krātuve, kuras priekšā apstāties ikkatrs. Luksora jeb Al-Uksora atrodas vietā, kur kādreiz pletās senās Tēbas.
Tiek uzskatīts, ka neredzēt Luksoru nozīmē neredzēt Ēģipti! Mūsdienu Luksorā, tās austrumu krastā jeb „Dzīvo pilsētā” rītausmu sagaida 2 vareni tempļi – Luksoras un Karnakas.
Savukārt rietumu krastā saulriets met ēnas un „Mirušo pilsētu”. Uz plato malas tūristus sagaida 20 metrīgās Memnonas Kolosa statujas, kas kādreiz apsargāja Amenhotepa III kapenes. Aiz tās plešas Karaļu un Karalieņu ieleja, bet klints pakājē atrodas pavisam labi saglabājušās karalienes Deir-al-Bahari kapenes. Visapkārt ir vēsture: statujas ar dievu un dzīvnieku galvām, kolonnas ar lotosa ziediem...

Asuāna
Senie ēģiptieši sauca šo pilsētu par Svenetu, bet grieķi – par Siēnu. Pasaulslavenā detektīvromānu rakstniece Agata Kristi tieši šeit smēlās iedvesmu romānam „Nāve uz Nīlas”.
Asuāna ir slavena ar Aga Hana mauzoleju, Asuānas dambi un pirms 3,5 tūkstošiem gadu celto Abu Simbela tempļu kompleksu. Turklāt tieši Asuāna ir sākumpunkts aizraujošajiem vairāku dienu kru-īziem pa Nīlas upi.

Gūna
Gūna (El Gouna) ir šarmanta omulīga pilsētiņa Sarkanās jūras piekrastē – 30 km uz ziemeļiem no Hurgadas. Tā nelīdzinās citām Ēģiptes kūrortpilsētām. Gūnu ne velti dēvē par Sarkanās jūras Venēciju – tajā ir daudz mākslīgu veidotu salu, kuras ieskauj kanāli, bet savieno tiltiņi. Šeit nav daudzstāvu viesnīcu, to vietā uz salām ir omulīgas mājiņas atpūtniekiem. Līdzību ar Venēciju rada arī laivas, kas vizinās pa kanāliem starp salām.

Makadi
Tā ir jauna kūrortzona – Abū Makadi, kas iekļauj Makadi (Makadi Bay) un Somas (Soma Bay) līčus un atrodas netālu no Safāgas uz Hurgadas pusi. Abi kūrorti ir slaveni ar lieliskām smilšu pludmalēm un ļoti dzidru jūras ūdeni.
Abū Makadi tūrisma zona ir viena no respektablākajām Ēģiptē un piedāvā atpūsties tikai 4* un 5* zvaigžņu viesnīcās.
Savdabīgi ir tas, ka visas viesnīcas rindojas tuksnešainā pludmalē – tuvumā nav nevienas apdzīvotas vietas. Bāri, restorāni, diskotēkas, veikaliņi un citi infrastruktūras objekti ir tikai pašā viesnīcā, bet apkārt plešas tikai tuksnesis un kalni.

Safāga
60 km uz dienvidiem no Hurgadas atrodas cita slavena kūrortpilsēta – Safāga. Tās piekrastē ir burvīgi koraļļu rifi un ideāli apstākļi nirējiem un vējdēļa braukšanas cienītājiem. Safāga veidojas arī par starptautiski atzītu kūrortu, jo ar savām dziednieciskajām, ekoloģiski tīrajām smiltīm, īpašo jūras ūdens sastāvu, kā arī unikālo mikroklimatu ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēkiem, kurus nomoka reimatiskas iedabas kaites, ādas slimības un vestibulārā aparāta traucējumi.

Soma
Soma (Soma Bay) – vientuļš līcis Sarkanās jūras krāšņajā piekrastē starp Hurgadu un Safāgu.
Pašlaik šeit uzceltās viesnīcas "pieder" Hurgadai, taču tuvākajos 5-10 gados šī pludmales zona attīstīsies par atsevišķu kūrortu ar savu (un iespaidīgu!) tūrisma infrastruktūru. Sākotnēji piekraste bija tukša un neapdzīvota; tās aktīva apbūve sākas pagājušā gadsimta 90. gados. Somas līcis un netālā Hurgada tiek pieskaitīta kūrortiem, kas darbojas visu gadu, šeit vienmēr ir peldēšanas sezona, saule un dzidra jūra.

Back to top