Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Dominikānas Republika

Cenas ceļojumiem uz Dominikānu

Galvaspilsēta: Santo Domingo
Valsts iekārta: Prezidentāla republika
Iedzīvotāju skaits: 8,3 milij.
Platība: 48730 km2
Lielākās pilsētas: Santo Domingo, Santjago de los Caballeros, La Romana
Naudas vienība: Dominikānas peso DOP, 1 peso = 100 sentavi; 1 USD = 32 DOP
Valsts valoda: Spāņu
Laika starpība: -5 h
Tālsarunu kods: +1809
Reliģija: vairākums katoļi
Elektrība: spriegums tīklā 110 V, ir nepieciešams adapteris rozetēm.
Svētku un izejamās dienas: 1., 6., 21., 26. janvāris, 27. februāris, 15. aprīlis, 1. maijs, 16. jūlijs, 16. augusts, 24. septembris, 12., 24. oktobris, 1. novembris, 25 decembris
Veikali: veikali darbadienās strādā no 9:00 līdz 12:00 un no 15:00 līdz 18:00. Izejamās dienās darbalaiks atkarīgs no veikala profila.
Klimats: Dominikānas klimats ir mitrs, subtropisks. Maigās jūras brīzes un pasāti pie augstas temperatūras nepieradušajiem palīdz vieglāk panest karstumu. Mēneša vidējā temperatūra zemienēs sasniedz +25 °C līdz +27 °C grādus. Lietus sezona ilgst no maija līdz pat septembrim, tai raksturīgas biežas, īslaicīgas lietavas. Arī novembrī un decembrī iespējamas īslaicīgs lietus. Pats karstākais mēnesis ir augusts, kad gaiss sasilst līdz +31 °C grādam, bet jūras vēji, kas pūš no ziemeļaustrumiem, karstumu padara mērenāku arī šajā laikā. Ziemā vidējā gaisa temperatūra ir +22 °C grādi.

Dominikānas Republika aizņem divas trešdaļas Haiti salas, kas agrāk saukusies Espanjola. Tā ir otrā lielākā valsts Karību reģionā gan pēc platības, gan pēc iedzīvotāju skaita. Tuvākie kaimiņi – Kuba ziemeļrietumos, Jamaika rietumos un Puertoriko austrumos. Valsti no ziemeļiem apskalo Atlantijas okeāns, no austrumiem – Monas jūras šaurums, bet no dienvidiem – Karību jūra.

Puntakana – žilbinošs briljants uz zilo lagūnu fona
Iecienītākais Dominikānas kūrorts ir Puntakana, kur mietpilsoniskā laiskumā atpūtu bauda tūristi no visas pasaules. Puntakana ar savu neskarto dabu ir vieta, kuru ieraugot Jums aizrausies elpa. Vairāk nekā septiņdesmit kilometrus gara sniegbaltu smilšu pludmale ar greznām viesnīcām stiepjas gar Haiti salas austrumu piekrasti. Valsts rūpējas par Puntakanas ekoloģisko nākotni. Tieši tāpēc kūrorts ar likumu ir aizsargāts no jebkura veida celtniecības, kas varētu kaut mazākā mērā kaitēt dabas skaistumam. Te var netraucēti baudīt maigos okeāna viļņus un dabas harmoniju, atpūšoties palmu ēnā. Puntakanas brīnišķīgās pludmales ir ideāla vieta tiem, kuri savu brīvo laiku iecerējuši veltīt nodarbei ar iecienītiem ūdens sporta veidiem, bet salas minerālavotu spēks dāvās Jūsu ķermenim svaigumu un veldzi.
Kūrorts slavens ar greznām viesnīcām, kas piedāvā visdažādākos pakalpojumus. Daļa Puntakanas viesnīcu orientētas to ceļotāju vajadzībām, kuri ieraduši atpūties aktīvi, citas – tiem, kuri dod priekšroku mieram un apcerīgumam. Vieni otriem netraucēs. Šī ir arī ideāla vieta, kur pavadīt medus mēnesi vai atpūsties kopā ar ģimeni.
Dominikāna ir kā radīta mīlētājiem: šeit labprāt savu medusmēnesi pavada jaunlaulātie. Bet tiem, kas vēl tikai gatavojas nostiprināt savas attiecības ar laulības saitēm, var tikt noorganizēta neaizmirstama laulību ceremonija (šī pakalpojuma rezervēšana veicama mēnesi pirms iecerētās laulību ceremonijas, rezervācijas cena 100 USD, kas jāapmaksā jau viesnīcā).

Santodomingo – Kolumba mūža mājas
Santodomingo ir senākā vēl joprojām pastāvošā pilsēta, kuru Ziemeļamerikā dibināja eiropieši. Santodomingo 1496. gadā dibināja Kristofera Kolumba brālis Bartolomejs Kolumbs. No piedāvāto ekskursiju klāsta nepalaidiet garām iespēju apmeklēt Dominikānas Republikas galvaspilsētu Santodomingo. Tajā skatāmi daudzi vēstures pieminekļi, no kuriem liela daļa ir pirmās eiropiešu celtnes Jaunajā pasaulē. Ne velti Santodomingo ir iekļauta UNESCO (1990.g.)pasaules kultūras mantojuma sarakstā: Sandjego forts, Santodomingo universitāte, „Ordeņa lentas māja” (Casa del Cordon), pilsētas vecie kvartāli ar apburoši oriģinālām ēkām, Nacionālais panteons, vicekaraļa pils u.c. objekti. Protams, te arī daudz vietu, kas saistītas ar Kolumba vārdu: ”Kolumba cietoksnis” un Kolumba māja, „Kolumba bāka” un marmora mauzolejs, kurā glabājas leģendārā jūrasbraucēja mirstīgās atliekas. Santodomingo tāpat priecē ar daudziem muzejiem un mākslas galerijām, kas sniedz plašu ieskatu kolorītās valsts dabas, vēstures un mākslas savdabīgajā pasaulē.

 

 

Back to top